Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Најголемите фолк ѕвезди во новата сезона на „Фолк џубокс“ на МРТ 1

Најголемите фолк ѕвезди во новата сезона на „Фолк џубокс“ на МРТ 1

Фолк шоуто “Фолк џубокс” продолжува на МРТ 1 со нова сезона, секоја недела точно на пладне. Татјана Петровска и Орце Гелевски и оваа сезона ќе ни ги претставуваат актуелните фолк рефрени во познатата фолк топ листа, но и ќе не информираат за сите новости кои се случуваат на сцената на фолк естрадата.

Благица Павловска, Сузана Спасовска, Наум Петрески, Кате “Нели ти реков” се дел од гостите кои ќе ја отворат новата сезона од забавното студио на Прва.

Старт на нова сезона од „Фолк Џубокс“ оваа недела во 12:00 часот на МТВ 1

Старт на нова сезона од „Фолк Џубокс“ оваа недела во 12:00 часот на МТВ 1

Gepostet von МРТ1 Промо am Freitag, 9. Oktober 2020

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кристина Арнаудова на Телма со ТВ проект од хуманитарен карактер

Заедно можеме да направиме големи нешта, само ако сакаме. Tоа го докажа и Кристина Арнаудова …

error: Содржината е заштитена!