Почетна / ФОТО / И старото, и новото – две логоа осамнаа на екранот на Алфа

И старото, и новото – две логоа осамнаа на екранот на Алфа

Покрај новото лого кое го користи Алфа по ребрендингот во 2019 година, некогаш во исечоци од постари емисии што ги даваат, може да се забележи и старото лого. Па така, на екран едно до друго стојат и двете логоа.

Сликата е од утринската на Алфа која се емитува во живо, а во која често се пуштаат музички парчиња од поранешни емисии, во случајов од “Зајди зајди” со Џорлев.

.Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фото | Бугарската серија на Алфа доби слика од турска серија

Од понеделник до петок во 20.20 часот на Алфа се емитува медицинската драмска сапуница “Украден …

error: Содржината е заштитена!