Почетна / ФОТО / „Утка“ на веб страната на Сител : Во Косово 14 починати починале?

„Утка“ на веб страната на Сител : Во Косово 14 починати починале?

На 27 ноември во Косово починале 14 лица заболени од Ковид 19. Телевизија Сител ја информираше јавноста, меѓу другото, и за оваа вест, но …. грешка во насловот на информацијата.

Починатите починале ?

По три дена, сепак грешката е поправена и статијата е тргната од сајтот на Сител.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фото | Бугарската серија на Алфа доби слика од турска серија

Од понеделник до петок во 20.20 часот на Алфа се емитува медицинската драмска сапуница “Украден …

error: Содржината е заштитена!