Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Квиз шоуто „Листа за 300“ од сега секој работен ден во 18 часот на Сител

Квиз шоуто „Листа за 300“ од сега секој работен ден во 18 часот на Сител

Нови, премиерни емисии од лиценцираното квиз шоу „Листа за 300“ на Сител телевизија. Секој работен ден, од понеделник до петок во 17.50 часот, паровите во емисијата ќе се борат за високи парични награди, одговарајќи на прашања од листата за 300.

Во друштво на Марко ‘Дај побрзај’ ќе уживаме, учиме и ќе се забавуваме со листата за 300. Колку одговори знаат натпреварувачите во студиото, а колку може да погодите вие од пред малите екрани?

Испратете меил на kviz@sitel.com.mk со вашите лични податоци и телефонски број и освојте големи парични награди. На тој начин пријавете се и станете дел од светски познатото шоу, овојпат во домашна верзија.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Жанко З’ш со познатите фолк ѕвезди во нова меана на ТВ Сонце

Нова телевизиска меана во која домаќин е Жанко – З’ш. Македонска музика, хумор и забава …

error: Содржината е заштитена!