Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Квиз шоуто „Листа за 300“ од сега секој работен ден во 18 часот на Сител

Квиз шоуто „Листа за 300“ од сега секој работен ден во 18 часот на Сител

Нови, премиерни емисии од лиценцираното квиз шоу „Листа за 300“ на Сител телевизија. Секој работен ден, од понеделник до петок во 17.50 часот, паровите во емисијата ќе се борат за високи парични награди, одговарајќи на прашања од листата за 300.

Во друштво на Марко ‘Дај побрзај’ ќе уживаме, учиме и ќе се забавуваме со листата за 300. Колку одговори знаат натпреварувачите во студиото, а колку може да погодите вие од пред малите екрани?

Испратете меил на [email protected] со вашите лични податоци и телефонски број и освојте големи парични награди. На тој начин пријавете се и станете дел од светски познатото шоу, овојпат во домашна верзија.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Нова забавно музичка емисија „Stars“ секоја среда на Алфа

Нов естраден магазин “🌟STARS🌟” на Алфа телевизија. Сите најнови случувања и екслузивни гости ќе може …

error: Содржината е заштитена!