Почетна / Серии / Најпознатиот мачор „Гарфилд“ се враќа на Сител со нови авантури

Најпознатиот мачор „Гарфилд“ се враќа на Сител со нови авантури

Нови авантури на најпознатиот дебел мачор. Нови сезони од шоуто за “Гарфилд” на телевизија Сител, секое саботно и неделно утро околу 10:20 часот.

Како и филмовите, така и првобитната цртана серија, а и новава компјутеризирана е базирана на познатиот стрип од Џим Дејвис, кој се смета за најчитана забавна литература на сите времиња.

Сигурно со задоволство се сеќавате на старите епизоди со кои уживаа едни други генерации. Сега, ќе се насмеат и новите генерации со современата верзија на приказната за мрзеливот портокалов мачор кој обожува лазањи, но и по цел лежи и се досадува. Живее со кучето Оди и сопственикот Џон, а поради неговите глупости, во домот најчесто ќе страда кучето.

Дани | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Децата учат и се дружат со „Јана“ секое неделно утро на Канал 5

Секоја недела наутро во 10.20 часот, Канал 5 ќе ја емитува едукативната цртана серија „Јана“ …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!