Почетна / Серии / Видео | Македонската серија „Трст виа Скопје“ секоја вечер на МТВ 1

Видео | Македонската серија „Трст виа Скопје“ секоја вечер на МТВ 1

 „Трст виа Скопје“ е македонска ТВ серија од 1987 година, која репризно се емитува на МТВ 1 секој работен ден околу 21.15 часот, веднаш по “Пријатели”.

Режисер и сценарист е Богдан Поп Ѓорчев, а настапуваат: Себастијан Шабан, Снежана Стамеска, Ванчо Петрушевски, Мето Јовановски, Илија Џувалековски, Мите Грозданов и други.

Најдоброто од архивата на Македонската телевизија – култната серија „Трст виа Скопје“ од понеделик повторно ќе се емитува на МТВ1 секој работен ден во 21:10 часот.Седете дома во удобноста на својот дом и гледајте го најдоброто на Македонската телевизија.

Gepostet von МРТ1 Промо am Freitag, 10. April 2020

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Руските „Татковци“ во потера по терористи во нова викенд серија на Сител

Дванаесет средношколски одбојкарки се киднапирани додека се враќаат во Москва по натпреварот на Кипар каде …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!