Почетна / МК Сцена / Видео | По одличните кавери, Acoustic Division оди на Макфест 2019
Со песната "Магија", бендот ќе настапува во макфестовските Дебитанти

Видео | По одличните кавери, Acoustic Division оди на Макфест 2019

Нова, интересна преработка на познатата “Јако, јако” на поп пејачот Лозано.

Новата верзија е дело на акустичниот поп рок бенд “Acoustic Division”, кои паралелно се подготвуваат за настап на овогодишното издание на домашниот фестивал “Макфест”.

Членовите на бендот веќе изјавија дека песната на Лозано е само најава за она што следува, а тоа се низа преработки на познати македонски песни, овојпат во акустична верзија.

Пред “Јако јако”, ја промовираа и кавер верзијата на баладата “Лебедот Бел” на Нокаут.


Бендот постои од 2015 година, а постојани членови се Давор Бинов и Бојан Галевски. Песната “Магија” е дело на Томислав Коцевски, со аранжман на Дарко Тасев, и баш со неа ќе настапат на Макфест 2019. Им стегаме палци, со среќа на “Макфест”.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Бојана Скендеровски со преработка на „Море сокол пие“

Пејачката Бојана Скендеровски на овој голем ден Илинден ги почасти Македонците со нејзиниот најнов проект, …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!