Почетна / МК Сцена / Слушнете ја првата англиска песна на Тамара Ангеловска

Слушнете ја првата англиска песна на Тамара Ангеловска

Тамара Ангеловска ја објави својата прва авторска песна на англиски јазик со светски призвук насловена како „Blame of you“ во продукција на реномираната продукција High Records.

Видео приказната за темата „Blame of you“ која понатаму ќе добие и своја македонска верзија, снимена е во хотелот „Мираж“ и на плажата „Версус Конак“ во Струга во продукција на Џубокс Видео под режисерската палка на Џулиани.

Креацијата на Златко Јовановски – ЈЗЈ и шминката на Ника мејк-ап целосно ја истакнуваат природната убавина на Тамара.

Во продолжение слушнете ја првата англиска песна на Тамара Ангеловска.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Некст Тајм на „Бубамара“ ја дигнаа Македонија на нозе

Маестрално издание на “Златна Бубамара на популарноста”, која се емитува вечерва ексклузивно на Канал 5 …

error: Содржината е заштитена!