Почетна / Сапуници / Продолжува епохалната хит драма „Далеку од дома“ на Сител
Вашите омилени ликови во последна битка за љубов, правда и спас на татковината

Продолжува епохалната хит драма „Далеку од дома“ на Сител

Oд понеделник (7 октомври), на Сител телевизија продолжува со емитување историската воена драма “Далеку од дома” со последните случувања во приказната за безмилосните игри и завери.

По поразот на Турците, Грците го завземаа Измир и прогласија суверенитет. Што ќе превземе капетан Џевдет во следните планови и дали неговиот живот е повторно во опасност, сега кога Тевфик ја дознава вистината за него.

И британскиот шпион Чарлс смислува нов опасен план со што воените интриги стануваат уште поинтензивни… и поболни за вашите херои.

Бурни времиња за Азизе, Џевдет и нивните деца. Љубовниот пламен меѓу Азизе и Џевдет повторно се разгорува, додека нивната татковина ќе мора да се издигнува од пепелта која ја закопува. Додека Хилал се обидува да ги скрие чувствата што ги гаи кон Леон, нејзината сестра ќе се подготвува за приемот на Василиј.

Нови мисии на Азизе и капетан Џевдет следуваат во новите возбудливи епизоди од “Далеку од дома”, од понеделник до петок на Сител во 19.45 часот.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Турската сапуница „Грешници” обновена и за следна сезона

Маратонската турска сапуница “Грешници” доби зелено светло за нова трета сезона. Хира и Орхун продолжуваат …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!