Дневни Архиви: 09/09/2019 | 15:42

Новинарката Наташа Стојановска со трансфер од ТВ 24 во Телма

Новинарката Наташа Стојановска од сега ќе ја гледаме во информативната програма на телевизија Телма. Уредничката на ТВ 24 станува дел од политичката дебатна емисија “Топ тема” на Телма, која се емитува од понеделник до петок во 19.15 часот. По претходното новинарско искуство во А1 и Алсат, следуваше ТВ 24 за …

Повеќе »

Невиден спектакл на А1 со Каролина, Лозано и Рошин од „Молоко“

14 септември – голем спектакл по повод ребрендирањето на VIP во А1. На 14 септември на платото пред А1 Арена нѐ очекува највозбудливиот настан за оваа година. Сите заедно да отвориме еден сосема нов свет на музиката. Најголемата македонска музичка ѕвезда Каролина Гочева заедно со Македонска филхармонија на A1 World …

Повеќе »

Журка со познатиот турски диџеј Махмут Орхан празнично на ТВ 24

Махмут Орхан, истанбулскиот продуцент и диџеј со празничен концертен настап на ТВ 24. Понеделник, 9 септемвир во 22.30 часот на ТВ 24 ќе го гледаме неговиот сет кој ги забавуваше Македонците на летниот “Д Фестивал”.  Со недели, неговите песни „Feel“  и “6 days” беa најпродавани на онлајн-продавницата „битпорт“, како и …

Повеќе »

Видео | „Нема, нема, не ќе се роди поубаво девојче од Македонче“

За време на прославата за Денот на независноста во Градскиот парк – Скопје, присутните се фатија за оро, додека фолк пејачката ја изведуваше “Македонско девојче”. Од видеото погледнете како изгледа орото за независноста, на што порталот Gledy се пошегува дека е генерална проба пред отворање на експресен пат. Генерална проба …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!