Дневни Архиви: 18/09/2019 | 16:30

Видео | МТВ најавува нови филмски хитови за оваа есен

Оваа есен, Македонската телевизија ќе понуди интересни филмски жанрови за своите гледачи. Познати и помалку познати американски филмови во вечерните термини. Групен филмски – наскоро НАСКОРО!!! Gepostet von МРТ1 Промо am Mittwoch, 18. September 2019   Дани | ТВ Пакет

Повеќе »

Видео | Светскиот хит „Breaking bad“ стартува оваа есен на МТВ 1

Оваа есен, Македонската телевизија на својата програма ни ја носи една од најпознатите американски серии на сите времиња. “Breaking bad”, ексклузивно во Македонија на првиот канал на МТВ 1 ! Необична и ултра интересна приказна за професорот Волтер Вајт (Брајан Кренсон) и младиот Џеси Пинкман (Арон Пол). Одличната приказна, брилијантната …

Повеќе »

Прочитајте како да се пријавите за учество во „Сè или нешто“

Со оглед на тоа дека извесен период, многу граѓани нѐ прашуваат како да се пријават за учество во гејм шоуто “Се или нешто”, решивме да одвоиме простор и уште еднаш да информираме како не би дошло повеќе до забуни кај гледачите. Значи пријавувањето се врши исклучиво преку меилот seilinesto@sitel.com.mk Испратете …

Повеќе »

Наместо нова сезона, ТВ 24 реши да ја репризира „Афера“ од почеток

Психолошката драмска серија “The affair” повторно на ТВ 24, од вторник до петок во 22.50 часот. Наместо нова сезона или нова серија, ТВ 24 реши да ги репризира веќе емитуваните сезони на серијата. За разлика од ТВ 24, другите телевизии како Телма или кабловската Нова, започнаа веќе со емитување на …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!