Дневни Архиви: 24/09/2019 | 17:51

Нова С со комична серија за носталгија по едни „Чудесни години“

Кевин е веќе ворасен човек, а спомените од неговото детство го врзуваат со чудесните години низ кои израснал. Неговите младешки проблеми, симпатии и пороци во училиштето, секојдневните авантури со другарите, кавги со родителите, сеќавања на првата љубов Вини… сето тоа низ перспективата на Кевин ќе го гледаме секојдневно во новата …

Повеќе »

Александар или Стојан? Со кого зборуваат водителите на Телма?

Мали технички грешки уште при самиот старт на првата контактна програма на телевизија Телма, во која гледачите ќе може да ги искажуваат своите размислувања на одредена тема. Веќе во втората емисија, интересно видео, снимено од порталот Gledy, го привлече нашето внимание. Погледнете како изгледа кога во програма ќе се вклучат …

Повеќе »

Филхармонија на Северна Македонија сега и со онлајн-продажба на билети

Н. Филхармонија почна онлајн продажба на билети. Филхармонија на РСМ со радост најавува дека од денеска почна онлајн продажба на билети кои директно можат да се купат на веб-страницата www.filharmonija.mk. Сите љубители на музиката, посетителите на настаните на Филхармонија, можат да купат билет преку веб-страницата на Филхармонија каде што и …

Повеќе »

Аницин со самостојна изложба „Личен печат“ во Музеј на Скопје

На ден 27.09.2019 година (петок) со почеток од 20:00 часот, се отвара самостојната изложба на академскиот графичар и графички дизајнер Дарко Аницин, под наслов „ЛИЧЕН ПЕЧАТ“. Изложбата „ЛИЧЕН ПЕЧАТ“ ќе се одржи во Музеј на Град Скопје, во Графичко студио. На изложбата „ЛИЧЕН ПЕЧАТ“ Аницин се претставува со 16 акрилни …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!