Дневни Архиви: 16/09/2019 | 23:14

Познатата ABC драма „Revenge“ сега и на Нова за македонските гледачи

Популарната американска сапунска драма “Одмазда” од понеделник до петок на кабловската Нова во 13.30 часот. Серијата ќе ја следите со македонски титл, чии права за емитување во Македонија ги има оваа телевизија. Содржината е инспирирана од романот Грофот од Монте Кристо на Александар Дима, а по само неколку емитувани епизоди …

Повеќе »

Кабловската Нова со полноќно емитување на „Mad men“

Сместена во ’60-тите години во Њујорк, секси, високо стилизираната и провокативна серија „Маркетинг директори“ (Mad Man), во продукција на AMC ни ги прикажува животите на суровите и натпреварувачки настроени мажи и жени од маркетинг компаните на авенијата Медисон, свет на бизнисот и суетата во кој главна цел да се постигне …

Повеќе »

Љубовната опера „Дидо и Енеј“ првпат доаѓа во Македонија

За првпат во Македонија, на 20 септември (петок) во Камерната сала на Филхармонија, ќе биде изведена најпознатата опера од Хенри Персл – „Дидо и Енеј“. Станува збор за автентична, концертна изведба на љубовната приказна преточена во опера на најголемиот британски барокен композитор, е во организација на Уметничкиот центар „ПОЛИФОНИЈА“. Во …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!