Дневни Архиви: 20/09/2019 | 20:23

Нова вечерна емисија со Огнен Јанески, секој петок на ТВ 24

„Коментар“ е новата петочна емисија на телевизија 24. Разговор во студио за општествени случувања, помалку или повеќе подзаборавени, ќе води Огнен Јанески со неговиот гостин. За првото издание, по инспирација од конференцијата за Денови на медиумите 2019 на ЕУ – Западен Балкан, која се одржа во Подгорица минатата недела, заедно …

Повеќе »

Попладневни „90 минути“ со Цеце и Марко од новото студио на Телма

Од понеделник (23 септември) нов попладневен ТВ магазин на Телма. “90 минути” ќе ве дружат вашите утрински пријатели Цеце и Марко кои ветуваат дека секој ден ќе го слават животот заедно со вас, гледачите, ќе ве мотивираат и ќе помогнат заедно да ги надминете сите ваши стравови и падови. И …

Повеќе »

„Телма албуланта“ ќе ве советува за здравјето на најмалите

За сите родители, баби и дедовци, тетки и стрини, на ТВ Телма следуваат секојдневни емисии за здравјето, растот и развојот на бебињата и децата. Од понеделник до петок во 12.45 часот, Марија Атанасовска продолжува да разговара со стручни лица за здравјето на вашите најмали и најблиски. Како да ги разликувате …

Повеќе »

„Детектор“ на политичките (не)вистини со нови емисии на Сител

Нова сезона од истражувачко дебатната емисија на телевизија Сител. Секоја недела во 16.30 часот, веднаш по попладневните вести ќе се емитуваат новите емисии на “Детектор” со Славица Арсова и Иван Кузмановски. Што мислат граѓаните, за што се прашани, а за што не? Кој е нивниот став за одредени теми кои …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!