Дневни Архиви: 19/09/2019 | 23:15

Винскиот фестивал Skopje Wine Expo од 26-28 септември пред МОБ

По 14-ти пат, традиционално во Скопје ќе се одржи најголемиот македонски вински фестивал.  На Skopje Wine Expo посетителите ќе имаат можност да уживаат во најдобрите македонски вина, деликатеси и богата музичка програма. Од 26-28 септември на платото пред МОБ ( Плоштад „Мајка Тереза“) настапуваат: Ефто Пупиноски и Блага Петреска, Тропико …

Повеќе »

Е.Д.Е.Н. предлага фотоволтаици против аерозагадувањето

Според извештајот на Европската агенција за животна средина објавен во 2018 г. во Македонија околу 3.000 смртни случаи годишно се припишуваат на загадувањето со ситни честички (ПМ10 и ПМ2.5). Овој поразителен број е просекот за нашата земја во последните години. Истовремено приближно 400.000 наши сограѓани живеат под прагот на сиромаштија. …

Повеќе »

Нови заплети и судски случаи во новата сезона на „Suits“ на Нова С

Новата, осма сезона на адвокатската драма “Suits” започнува вечерва (19 септември) во 20 часот на Нова С телевизија. Нови епизоди и бројни промени. Рејчел и Мајк се селат во Сиетел, но тука се и новите ликови кои ќе внесат нови страсти во нивните животи. Нови почетоци за нови заплети и …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!