Дневни Архиви: 08/09/2019 | 18:19

Видео | Томовска ја отпеа химната за Денот на независноста

По повод денот на независноста, Владата на Северна Македонија организираше прослава, оваа година во Градскиот парк во Скопје на Школка. Химната ја изведе фолк пејачката Виолета Томовска. Вака звучеше и изгледаше нејзиниот настап : Химна на Република Македонија | 08 септември 2019 ХИМНА НА РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА08 септември 2019 Gepostet von …

Повеќе »

Тамара го изостави името на земјата : Честит празник, татковино моја!

Порталот Република пишува за честитката на поп пејачката Тодевска по повод денешниот празник – денот на независноста на Македонија. Како што пишува Република, цитираме во целост, иако напишала во честитката „ти благодарам за сите лекции“, изгледа Тамара Тодевска не ја научила основната, дека ѝ ја честита независноста на Република Македонија. …

Повеќе »

Коровешовска ќе биде главен уредник на информативната на Алфа

Искра, доктор на комуниколошки науки, од сега е главна уредничка на информативната програма на телевизија Алфа. Новинарката досега ја знаеме како водител на отвореното студио на Алфа, а претходно искуство има и во А1 телевизија и во Дненвик. – Од денеска мојата улога е одговорноста за вестите на Алфа телевизија. …

Повеќе »

„Топ тема“ се враќа на Телма со нова сезона 2019/2020

Од вторник (10 септември) на телевизија Телма започнува новата сезона од познатата политичко дебатна емисија “Топ тема” во 19.15 часот, веднаш по централните вести. Боби Христов, Снежана Лупевска Созен и Сања Васиќ ќе бидат домаќини на многу познати личности од јавниот, политичкиот и граѓанскиот сектор за кои и овојпат ќе …

Повеќе »

ТВ 24 со емисија за отворањето на штипско „Angels cafe“

Во недела (8ми септември) во 17.45 часот на телевизија 24 ќе се прикажува новото издание од забавниот магазин “Фан Пит”. Екипата на ТВ 24 овојпат на гламурозното отворање на “Angels Cafe” во Штип. Одлична забава, музика и атмосфера, место кое низ годините поставуваше високи стандарди кога е во прашање угостителството …

Повеќе »

Даниел Кајмакоски повторно дел од „Твоето лице звучи познато“

Наскоро започнува новата All stars сезона на забавното регионално шоу “Твоето лице звучи познато”. Овојпат ќе ги гледаме најдобрите натпреварувачи од претходните сезони во повторна битка за најдобра имитација и освојување на хуманитарни награди. Ненад Пагонис, Едита Арадиновиќ, Ненад Кнежевиќ –Кнез, Ивана Петерс, Катарина Богиќевиќ, Жељко Шашиќ, Алекса Јелиќ, Драган …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!