Дневни Архиви: 23/09/2019 | 10:43

Фото | „Game of thrones“ и „Чернобил“ доминираа на наградите ЕМИ

На свеченото 71. доделување на „Еми” наградите во Лос Анџелес, за најдобра драма е прогласена ТВ  серијата „Игра на тронови”. И покрај измешаните критики за финалето на една од најпопуларните серии на сите времиња, „Игра на тронови“ по четврти пат беше прогласена за најдобра драма и го собори сопствениот рекорд …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!