Почетна / Забава / Видео | „Нема, нема, не ќе се роди поубаво девојче од Македонче“

Видео | „Нема, нема, не ќе се роди поубаво девојче од Македонче“

За време на прославата за Денот на независноста во Градскиот парк – Скопје, присутните се фатија за оро, додека фолк пејачката ја изведуваше “Македонско девојче”. Од видеото погледнете како изгледа орото за независноста, на што порталот Gledy се пошегува дека е генерална проба пред отворање на експресен пат.

Генерална проба | Штип – Крупиште

ГЕНЕРАЛНА ПРОБА ПРЕД ОТВАРАЊЕ НА ЕКСПРЕСНИОТ ПАТ ШТИП – КРУПИШТЕ #ГрадимеПоПлан

Gepostet von Gledy am Sonntag, 8. September 2019

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | „Бунтовниците“ се враќаат со нова песна и виртуелен концерт

Фановите на „Бунтовниците“ се воодушевени од изненадувањето што им го приредија нивните миленици. Beќе поминеа …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!