Почетна / МК Сцена / Невиден спектакл на А1 со Каролина, Лозано и Рошин од „Молоко“

Невиден спектакл на А1 со Каролина, Лозано и Рошин од „Молоко“

14 септември – голем спектакл по повод ребрендирањето на VIP во А1. На 14 септември на платото пред А1 Арена нѐ очекува највозбудливиот настан за оваа година. Сите заедно да отвориме еден сосема нов свет на музиката.

Најголемата македонска музичка ѕвезда Каролина Гочева заедно со Македонска филхармонија на A1 World of Music, како и миленичката на македонската публика Róisín Murphy. Покрај нив, во новоименуваната А1 Арена (позната како Борис) ќе настапат и популарниот домашен поп пејач, Влатко Лозановски и перспективните „Фанк Шуи“.

Влезот е слободен за сите посетители на спектаклот! Се гледаме на 14-ти.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фото | Пепа Димитрова подготвува спот за новата песна од „Макфест“

Пепа Димитрова објави фотографии од снимањето на нејзиниот нов спот. Се работи за видео запис …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!