Дневни Архиви: 29/09/2019 | 20:29

Репризни изданија од потрагата по вистина во „ДНК“ на Алфа

Покрај рперизни изданија на “Работна акција”, Алфа телевизија ќе емитува и репризи од српската риалити документарна емисија “ДНК Анализа”, од понеделник до петок во 18.30 часот. Кога ќе сфатат дека крвта не е вода, овие личности ќе тргнат во потрага по она што им било одземено, она кое било исчезнато, …

Повеќе »

„Маџун“ е претставник за меѓународна книжевна награда

На конкурсот за избор на национален претставник за меѓународната награда „Балканика 2019″, годинава до организаторот, издавачката куќа „Магор”, пристигнаа следните 12 книги: 1. Петар Стојановски – „Странец под алпите” 2. Ване Костуранов – „Ѕвездено дете” 3. Кристина Димовска – „Светлината на Сатурната” 4. Јана Мишо – „Скоро парижанка или Како …

Повеќе »

Ова се новите членови на жирито во новата сезона на ТЛЗП

Следниве денови на Сител започнува “All star” сезоната на популарното шоу “Твоето лице звучи познато” во која ќе учествуваат познати натпреварувачи што ги одбележаа претходните четири сезони. Нивните настапи и во музичка и во сценска смисла како и секоја година ќе ги коментира и оценува постојано тричлено жири и во …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!