Дневни Архиви: 17/09/2019 | 08:41

На денешен ден, пред 10 години започна феноменот „Шехерезад“

Пред точно 10 години. Ден – вторник. Термин – 20 часот. Денот, како и сите други, стана денот кој ја промени телевизиската индустрија во Македонија. На некогашната А1 телевизија со емитување започна турска серија. За прв пат, надсинхронизирана програма емитувана во ударен термин на најгледаната македонска телевизија. За прв пат, …

Повеќе »

Еros Ramazzotti доаѓа во Скопје со досега невидена продукција

Еros Ramazzotti и неговиот тим во Скопје носат опрема каква што досега не е видена на овие наши простори. Подготвени и тие, подготвени и ние за она што следува – големиот концерт во организација на единствената Авалон продукција. Освен звукот, светлото и видеото (кое сам го носеше и Lenny Kravitz …

Повеќе »

Затворската драма „Orange is the new black“ премиерно на Нова

Oд понеделник до петок во 21 часот на кабловската Нова С се емитува американската драма “Портокаловата е нова црна” со македонски титл за македонските гледачи. Во 2 часот по полноќ, ја следите репризата. Насловот на серијата има врска со портокаловата униформа која ја добива секоја затвореничка додека не „созрее“ за …

Повеќе »

Видео | Македонија подготвена за спектакл на Ramazzoti

Пред точно една година беше објавена светската турнеја “Vita ce n’è” на најголемата италијанска поп ѕвезда на сите времиња, Eros Ramazzotti, во која се опфатени преку 90 концерти во над 30 земји, меѓу кои и Македонија. Дека македонската публика е возбудена што за прв пат ќе види ѕвезда од ваков …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!