Дневни Архиви: 01/09/2019 | 16:13

Видео | „Не одете право, одете криво за името да ни е живо“

Добар ден, добро јуначе. Срце ми плаче шо не можам да се вклучам. Но еве се случи и Киро Риско се вклучи. Македонијо здраво, одете криво за името да ни е живо – го започна говорот еден гледач во утринска програма на една национална телевизија. Целото видео погледнете го во …

Повеќе »

Видео | Погледнете како изгледа најновата хрватска новела

Нова теленовела започнува оваа есен на хрватската телевизија Нова, која се снима во Опатија и Загреб. По примерот на “Златни двори” и “Чиста љубов”, следува уште една приказна за фатална и невозможна љубов која ќе спои и спаси две души, кои доаѓаат од потполно различни светови. Лола, убава и паметна …

Повеќе »

МТВ 1 со реприза на познатата домашна серија на Петре Прличко

Секоја недела околу 21 часот, МТВ 1 ќе ја репризира домашната серија “Комедијанти”, снимена во далечната 1984 година. Душан Костовски, Снежана Стамеска, Коле Ангеловски, Мето Јовановски, Благоја Чоревски, Силвија Стојановска, Петре Прличко, Кирил Ќортошев, Димитар Гешовски се актерите во продукцијата на тогашна Телевизија Скопје. Потсетете се на авантурите на Есмералда, …

Повеќе »

Видео | Конечно се открива вистината во „Мојот вујко“ на Сител

По долгото топло лето, време е да се открие она што гледачите долго го чекаа. Вистината за вујкото. Во понеделник, веднаш по централниот Дневник, на Сител следува нова епизода од семејната комедија “Мојот вујко” во која сите ликови ќе ја дознаат тајната за исчезнатото дете. Тарик дознава дека Мукадер и …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!