Дневни Архиви: 11/09/2019 | 16:27

Хумор, смеа и игра на Сител со „Балкан бенд“ и „Азиланти“

Во наредните неколку дена, хумор и сатира на телевизија Сител. Од понеделник до петок во 13.30 часот ќе се потсетиме на комичното шоу “Балкан бенд” од пред десетина година за еден феминизиран музички состав. Ванчо, Гоце, Чоревски, Дади, Ѓокица и Димче Мешковски ќе ве дружат низ смеа, песна и во …

Повеќе »

Гарванлиев – од „Марионка“ па до баритон на меѓународни сцени

Македонскиот исклучителен баритон Васил Гарванлиев, кој кариерата успешно ја гради на меѓународните сцени (Чикаго, Милано, Торонто, Лондон) во сферата на класичната музика, но и во водите на поп-музиката, ќе настапи во улогата на Енеј на премиерата на барокната опера „Дидо и Енеј“ која ќе се случи во Камерната сала на Филхармонија …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!