Почетна / Сапуници / Година по финалето, Инстаграм средба на Недим и Џенк од „Суровиот град“

Година по финалето, Инстаграм средба на Недим и Џенк од „Суровиот град“

Озан Долунаи и Беркер Ѓувек ги толкуваат улогите на Џенк и Недим во интригантната турска драма “Суровиот град” која е во последните недели на емитување на Сител.

Двајцата актерки година дена по финалето на серијата во Турција се видоа на лајв чат на Инстаграм, каде споделија убави спомени од снимањата и разменија убави зборови меѓусебно.

Еве како течеше разговорот на заводниците од “Суровиот град”:

Недим: Како си, дали си добар?

Џенк: Добро сум, брат, благодарам. Ти како си?

Недим: И јас сум добар, брат мој.

Џенк: Од снимања ли се прибираш?

Недим: Не, сега ќе одам на снимања.

Џенк: Многу те сакам, да знаеш. Ептен убаво ни беше на снимањата на серијата “Суровиот град”.

Недим: И јас тебе, братче. Никогаш нема да заборавам дека запознав вистински другар токму на оваа серија.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Додека селото спие“, руска мелодрама секое попладне на ТВ 24

Од понеделник до петок во 17.45 часот на ТВ 24 ќе се емитува “Додека селото …

error: Содржината е заштитена!