Дневни Архиви: 03/09/2019 | 22:19

Фото | Џијан Емин и Дерик Меј настапија во „Ројал Фестивал Хол“

Нашиот маестро Џијан Емин и славниот диџеј Дерик Меј, ја кренаа публиката на нозе во престижната „Ројал Фестивал Хол“ во Лондон! На 29 август, Џијан Емин заедно со оркестарот „Сити оф Лондон Синфонија“, настапи како диригент заедно со Дерик Меј, чија успешна соработка трае годиниве наназад на меѓународните сцени. На …

Повеќе »

Видео | Одлична балада на малата Илма од “Икс фактор”

Ја запознавме како малата Илма во хит шоуто “Икс фактор”, а потоа учествуваше и на уште неколку регионални натпревари. Оваа млада босанско-херцеговачка пејачка ја објави својата најнова балада со видео запис. “Ništa tvoje” е дело на Бане Опачиќ, а во спотот се појавува актерот Армин Омеровиќ. Слушнете ја најновата песна …

Повеќе »

Пред старт на новата, потсетете се на трета сезона од „Готам“

Потсетување и на третата сезона од “Готам” на Телма, акциона СФ серија базирана на книгите за Бетмен. Секој работен ден по централните вести, следуваат репризи на третата сезона на Телма. За критиката ова е можеби најдобрата сезона од серијата, во која поголемо внимание се поветува на негативците, а во секоја …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!