Дневни Архиви: 10/09/2019 | 22:55

ТВ Времеплов | Се сеќавате ли на серијата за „Неш Бриџис“?

Се сеќавате ли на “Неш Бриџис”? Се работи за една од најпопуларните полициски серии емитувани на А1 телевизија во прајмтајм од 21 часот. Гледачите на Македонија ја следеа пред околу дваесетина година. Неш Бриџис е полициски инспектор во Сан Франциско кој ја води специјалната единица за истраги при полицискиот оддел. …

Повеќе »

Фото | Раперот Таско се соблече на плажите на Халкидики

После настапот на големиот спектакл во Охрид со Маја Беровиќ и Раста што за него го одбележа ова лето, многубројните настапи во клубовите низ државата, после промоцијата на два хит сингла – последниот  ‘Gran turismo’, конечно одмор и за него… Раперот и пејач Таско во жешко издание на жешкиот песок, …

Повеќе »

Во продажба влезниците за новата сезона на Филхармонија

Од 9 септември, Филхармонија на РСМ ќе ги пушти во продажба влезниците за свеченото отворање на Концертната сезона 2019/2020. Како и во изминатите години, и годинава Филхармонија нуди промотивна сезонска блок влезница, во која влегуваат сите концерти кои се дел од програмата во периодот септември 2019 – јуни 2020, вклучувајќи …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!