Дневни Архиви: 02/09/2019 | 15:02

Скопскиот Аква Парк со последен викенд за оваа сезона

Аква паркот во склоп на СЦ „Борис Трајковски“, ова лето ја имаше најуспешната сезона досега со над 37 000 продадени влезници. Посетителите цело лето имаа можност да уживаат во сите атракции и места за одмор кои ги нуди паркот.  Аква Парк ќе работи  до 1-ви септември, а последна шанса за …

Повеќе »

Живот брз како „Gran turismo“, пее Таско во новата песна со спот

“Животов брз е возиме као на писта, Спремни за напад, играме игра, А нема милост је, во овој живот брз GRAN TURISMO E”!… ..пее музичарот кој изврши големо влијание и внесе свежина на македонската музичка сцена, миленикот и идол на младата генерација Хистијан Тасковски – Таско. Текстот и музиката ги …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!