Дневни Архиви: 07/09/2019 | 21:35

Фото | Прекрасна невеста, се омажи Хазан од „Ќерките на Фазилет“

Убавата турска актерка Дениз Бајсаз стана позната за македонските гледачи по улогата на Хазан во драматичната приказна за “Ќерките на Фазилет”. И додека гледачите на Сител секојдневно ќе ги гледаат нејзините љубовни проблеми со двајцата браќа, актерката приватно се одлучи само за еден човек, и тоа за долгогодишниот дечко Бариш …

Повеќе »

Викенд репризa на аргентинската серија „Маргиналец“ на МТВ 1

Петок, сабота и недела по 23 часот, МТВ 1 ќе репризира уште еден полициски процедурал. Аргентинската серија “Маргиналец” имаше осум номинации на престижните награди Мартин Фиеро во Аргентина, а ја доби онаа за најдобра мини серија и сценарист. Во “Маргиналец” ја пратиме приказната за бившиот полицаец Мигел Паласиос. Под друго …

Повеќе »

Ацо Кабранов: Во Канал 5 примав 60.000 во плико на рака

Доскорешниот уредник на 1ТВ Ацо Кабранов во пост на Фејсбук обзнани дека додека работел во Канал 5 цели 5 години плата примал во плико на рака, а кога ги спремал документите за пензија видел дека таа телевизија го имала осигурано на мининалец од 10.000 денари – пишува порталот Скопје 1.  …

Повеќе »

Видео | Сител започнува со новата сезона од „Ќерките на Фазилет“

Од понеделник до петок само на телевизија Сител следете ја новата сезона од вашата омилена драма за “Ќерките на Фазилет”.  Нови интриги во вилата на Егеменови и нови случувања во љубовниот триаголник меѓу Хазан, Синан и Јагиз. Срцето на едната ќерка растргнато меѓу двајцата браќа, а душата на другата заробена …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!