Дневни Архиви: 21/09/2019 | 19:31

Нова ќе ја емитува серијата за комичарот кој стана претседател на Украина

Украинска хумористично-сатирична серија која го прослави Володомир Зеленски, актуелниот претседател на Украина кој во ситкомот ја толкува улогата на неговиот живот, професорот Васил. За време на серијата, комичарот ја формира политичката партија “Слуга на народот” и на изборите во Украина во 2019. година, успева да  го победи Порошенко и да …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!