Почетна / Забава / Евровизија / Македонија не влезе во финалето на Евровизија 2022

Македонија не влезе во финалето на Евровизија 2022

Повторно истата судбина за Македонија. И оваа година, Македонија не влезе во големото финале на Евровизија 2022.

Нашата учесничка која отиде во Италија иако не ги освои гласовите на телевоутингот во Македонија, испадна од второто полуфинале и нема да се натпреварува во сабота на спектакуларната сцена во Торино.

Од второто полуфинале се пласираа Белгија, Чешка, Азербејџан, Полска, Финска, Естонија, Aвстралија, Шведска, Романија и Србија.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Македонија треба да учествува на Евровизија – прочитајте зошто

Деновиве порталот Музика24 информираше дека неофицијално шефицата на македонската делегација си поднела оставка на таа …

error: Содржината е заштитена!