Дневни Архиви: 08/06/2019 | 23:53

Видео | Цел Гранд на нозе, нашиот Филип откачи со „Ла Мајами“

Како што веќе објавивме, македонскиот учесник во балканското шоу “Ѕвездите на Гранд” влезе во големото полуфинале. Филип Пецовски е несомнено следната регионална ѕвезда, која со уникатните настапи ги освои аплаузите на жирито на Гранд, а со изгледот и воздишките на девојките ширум регионот. Во четвртфиналето, Пецовски се издвои од останатите …

Повеќе »

Видео | Лудило на сцена со Филип и влез во полуфиналето на Гранд

Вистинско лудило на сцената на Гранд се случи вечерва за време на настапот на нашиот македонски кандидат Филип Пецовски. Енергичниот Македонец уште еднаш ги шокираше сите во студиото со својот ‘луд’ настап, па токму затоа ги освои симпатиите на сите и се пласираше во полуфиналето од “Ѕвездите на Гранд”. Покрај …

Повеќе »

„The danish girl“ – филм за првата трансродова личност

Филмот “The Danish Girl” е биографска приказна за првата позната трансродова личност Лили Елбе (Lili Elbe), а настанат е според основата од нејзините мемоари. Копенхаген 1926 година. Го следниме младиот брачен пар, сликарот Аинар (Eddie Redmayne) и Грета (Alicia Vikander). Аинар е популарен локален сликар, а неговите пејсажи имаат свои …

Повеќе »

Филмска анализа на спортската драма „Dangal“ за сестрите-борци

Режисерот Нитеш Тиварис (Nitesh Tiwari’s) со својот амбициозен филм во времетраење од 2 часа и 40 минути не само што ја раскажува приказната за раните години од животот на сестрите кои се индијски олимпијки во боречки вештини, Гета Фогат (Geeta Phogat) и Бабита Кумари (Babita Kumari), туку посветува и внимание …

Повеќе »

Видео | Мартинијан се пласираше во полуфиналето на Гранд

Мартинијан Кириловски е еден од македонските полуфиналисти во шоуто “Ѕвездите на Гранд”. Вечерва на Нова БХ (Босна и Херцеговина), Прва (Србија) и Прва (Црна Гора) се емитуваше четвртфиналната емисија, во која кумановскиот кандидат ги отпеа “Остани” од Горан Каран и “Време да се растаје” од Дарко Радовановиќ. Како тоа изгледаше …

Повеќе »

Видео | „Код“ го истражува свирепото убиство на Пино Секондо

Која е пораката која го намами Пино Секондо во смрт, каде е местото каде е извршено убиството, што употребиле убијците за да му го одземат животот на 26 годишното момче. “Код” истражуваше како точно се случило свирепото убиство на Пино по кој се трагаше шест месеци. Што сакала девојката од …

Повеќе »

По Лени Кравиц, Стинг и Ерос Рамацоти, во Скопје доаѓа… Брајан Адамс!

Финален светски проект за оваа историска концертна година во Македонија, која во моментов е вистинска европска концертна велесила. После Lenny Kravitz, Sting и Eros Ramazzotti, во Скопје доаѓа еден од најголемите mainstream артисти на светот на сите времиња, човекот со безброј хитови и истовремено големи песни- BRYAN ADAMS! На 13-ти …

Повеќе »

Видео | Антониа Гиговска се превртe на сцената на Пинк

Вчеравечер во Србија беше одржано првото полуфинале од познатото шоу за “Ѕвездичките на Пинк”. Оваа сезона учествуваат најдобрите ѕвездички од минатите сезони, меѓу кои и Антониа Гиговска. Последниов период, Гиговска е актуелна со учеството како пратечки вокал на Евровизијата во Тел Авив, со славењето матура и со новиот дечко. Но, …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!