Месечни Архиви: May 2019

Српската серија „Самец во брак“ од сабота во 20 часот на Алфа

На местото на “Шеширот на професорот Коста Вујиќ”, Алфа телевизија ќе ја емитува српската серија “Самец во бракот” секоја сабота во 20 часот. Серијата е снимена по роман на Мир Јам, авторката на неколкуте српски серии емитувани на Сител, a сега кои се емитуваат на Алфа. По истиот роман се …

Повеќе »

Позната агендата за спектаклот на Стинг на Градски на 2 јуни

Во пресрет на големиот спектакл на Градски Стадион во Скопје, Авалон продукција излегува со соопштение до јавноста со кое уште еднаш покажа грижа и разбирање за сите македонски граѓани. Браво, Авалон, се гледаме на Градски, а во продолжение прочитајте го соопштението : Драги пријатели, Со огромно задоволство Ве информираме дека …

Повеќе »

Final 4 и финале на ЛШ гледаме овој викенд на Арена на MAX TV

Спектакуларен спортски викенд за сите Max TV корисници! Овој викенд, сите Арена спорт канали се достапни за сите Маx TV корисници. Во сабота, прво гледаме Final 4 и навиваме за Вардар, а веднаш потоа, уживаме во епското финале од UEFA Champions League. Во недела го следиме големото ракометно финале и …

Повеќе »

Прочитајте која македонска телевизија ќе го емитува „The Four“

Ексклузивно откриваме – светски познатото музичко шоу “The Four – battle for stardom” од есен добива регионална верзија. Земјите од бившите југословенски републики повторно заедно во борба за најдобрите таленти. Во Србија и Црна Гора, “Четворка” ќе се емитува на Прва телевизија, а во Македонија на Сител телевизија. Сител ќе …

Повеќе »

Концерт на Наташа Беквалац во сабота на 1 јуни во Скопје

Наташа Беквалац, викендов со свој мини концерт ќе ја забавува македонската публика. Во најдобриот летен клуб Централ Парк, во сабота на 1 јуни, новосадската барбика со целовечерен концерт пред одбрана публика ќе потсети зошто со години наназад е една од најбараните музички ѕвезди во регионот. Цената на влезниците е 300 …

Повеќе »

Фото | Забавниот парк „Мега“ останува во Скопје до 1 јули

Адреналинскиот забавен парк „Мега“ е главна атракција за децата, но и за возрасните. Отворен од понеделник до недела, секојдневно привлекува посетители од целиот град, а за викенди и од целата држава. Поради големата посетеност и позитивните реакции, паркот „Мега“ во Скопје ќе остане до крајот на јуни. Влезот е бесплатен, …

Повеќе »

Видео | Нашиот DJ Тод Хејз преработи песна од Сирилик

Македонскиот продуцент и диџеј Тод Хејз денес го претстави ремиксот на песната „Доволни“, што на почетокот на годината ја промовираа „Сирилик“ во соработка со Валери. „Доволни“ е втора песна од „Сирилик“ на која Хејз прави ремикс, како што вели, поттикнат од позитивните реакции што ги добил по првата заедничка соработка, …

Повеќе »

Видео | Македонката во „Задруга“ го „растресе“ задникот

Македонската учесничка во српското реално шоу „Задруга“, Елеонора Миљковиќ пред неколку дена имаше настап за паметење во гала вечерта на шоутo, каде настапи со песна на Северина. Облечена во провокативно боди, Македонката го крена притисокот на машките членови на жирикомисијата. Погледнете како изгледаше настапот на Елеонора во контроверзното шоу кое …

Повеќе »

Весело лето со малечката хероина и „Мојот вујко“ на Сител

Нова комедија за нови весели летни ноќи на телевизија Сител. Вашата слатка мала хероина се враќа на малите екрани во “Мојот вујко”, која ќе се емитува секоја вечер, веднаш по “Далеку од дома”. Во продолжение ве запознаваме со сижето на оваа семејна комедија : Јонџа е млада и убава девојка, …

Повеќе »

„Арне Дал“ на 1 ТВ истражува убиство на едно шведско семејство

За време на едно патување, автомобилот на едно шведско семејство ќе експлодира под нејасни околности. Тимот детективи започнува да го истражува мистериозниот случај што ќе ги одведе до сомнителен сопственик на ланец на ресторани кој е вмешан во трговија со дрога. Каква е поврзаноста на нарко босот со убиеното семејство …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!