Дневни Архиви: 01/06/2019 | 22:53

Сител ја прекина „Далеку од дома“, продолженијата од есен

Од понеделник (3 јуни), турската историска драма “Далеку од дома” нема да се емитува на телевизија Сител. Дури од септември ќе продолжат последните епизоди од серијата која прикажа посебна приказна за љубов, чест и спас на татковината. Во новите продолженија од есен, ќе ја следите разврската на приказната за нивната …

Повеќе »

Од сепември ќе се емитува и втора сезона од музичкото шоу на 1 ТВ

Од недела (2 јуни 2019) на 1 ТВ започнуваат финалните емисии од музичкото шоу “Ѕвезда број 1”, чија прва сезона се очекува да заврши на почетокот на јули. Но, оние кандидати кои не успеале да се пријават изминатиот период и да застанат на големата сцена, како и оние кои сакаат …

Повеќе »

Од недела започнуваат финалните гала вечери на „Ѕвезда број 1“

Од недела, 2 јуни започнуваат емисиите на големата сцена на “Ѕвезда број 1”, талент шоуто на 1 ТВ. Во овие полуфинални емисии ќе се натреваруваат вкупно 39 полуфиналисти, кои беа избрани низ аудициите ширум нашата земја, а десетмина од нив ќе влезат во големото гранд финале кое ќе се одржи …

Повеќе »

Македонците останаа без ЛШ и ракомет, но затоа ќе има турско и Гранд

Оваа сезона, Македонија остана без преноси од најпопуларните Лиги на шампиони на фудбал и ракомет. Спортската и граѓанската јавност деновиве особено жестоко коментираат на социјалните мрежи, затоа што финалето на УЕФА лигата и полуфиналето во кое игра македонската гордост Вардар не може да се следат преку националните концесии на македонските …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!