Почетна / Филм / „Lawman “ (1971), вестерн филм на ТВ 24 во среда на 17-ти мај
Среда, 17 мај 2023, 22.30 часот, ТВ 24 - "Човек на законот"

„Lawman “ (1971), вестерн филм на ТВ 24 во среда на 17-ти мај

Џеред Медокс е шериф на гратчето Банок. Тој ги следи убијците на Марк Корман. Корман и уште петмина биле вмешани во непромисленото убиство на старец, а Медокс има за задача да ги приведе.

Тој го повикува шерифот на областа Сабат, Котон Рајан и бара петмината да му се предадат во рок од 24 часа. Рајан го предупредува Медокс дека петмината работат за Винсент Бронсон, богат сточар, и дека тој треба да се врати во Банок и да избегне смртоносна конфронтација.

Медокс не е исплашен и го предупредува Рајан дека сигурно ќе ги убие ако не се предадат.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Недела, 23 јуни на Телма, 22.15 часот | Воениот трилер „Ѕидот“

За време на војната во Ирак, наредникот на штабот на американската армија Шејн Метјус е …

error: Содржината е заштитена!