Дневни Архиви: 19/06/2019 | 14:11

Реприза на „Смртоносно оружје“ на Телма во 1 по полноќ

Секоја ноќ по завршување на играниот филм, Телма ќе ја репризира “Смртоносно оружје”, снимена на база на истоимениот филмски серијал во кој глумеа фантастичните Мел Гибсон и Дени Главер. Во полициската серија ќе се спојат акцијата и драмата со безусловното пријателство и хуморот. Процедурал кој ги прати секојдневните акции на …

Повеќе »

Скриените тајни на две семејства во новата серија на Сител

Еден погрешен чекор ќе го разоткрие неговиот двоен живот. Приказна за напорите и искушенијата на човекот кои поради одлуките од минатото ќе се најде меѓу два огна, две жени, две ќерки и два сина. Татко растргнат меѓу две фамилии ќе мора да ја признае вистината затоа што во рацете на …

Повеќе »

„Ohrid Calling 2019“ на нова локација, дознајте каде

Поради тоа што досегашната локација, стадионот „Билјанини извори“ стана препознатлив по организирање на претежно турбофолк концерти со сомнителен квалитет, Авалон продукција реши нивниот OHRID CALLING да биде посебна држава, па затоа се одлучија годинешното фестивалско издание да ја смени локацијата. OHRID CALLING FESTIVAL НА НОВА ЛОКАЦИЈА!Почитувани пријатели, Поради тоа што …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!