Дневни Архиви: 18/06/2019 | 09:41

Даринос и Огнен се подготвуваат за финалето на Гранд

Покрај Мартинијан и Филип, во четврточното финале од “Ѕвезде Гранда” настапуваат уште двајца Македонци. Тоа се Дарко Коцевски Даринос кој е во тимот на Ѓорѓе Давид и Огнен Здравковски, под менторство на Марија Шерифовиќ кој деновиве ги полнеше батериите во Париз заедно со другите кандидати на Шерифовиќ. Во полуфиналето, Даринос …

Повеќе »

Прочитајте критика за биографскиот музички филм „Амадеус“

ТВ Пакет во соработка со Филмска анализа ви го претставува филмот “Амадеус” од 1984 година. На самиот почеток на филмот се запознаваме со Салиери (F. Murray Abraham)  кој после обидот за самоубиство завршува во лудница, а во посета му доаѓа млад свештеник како би му ја олеснил душевната болка и …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!