Почетна / МК Сцена / Видео | Антониа Гиговска се превртe на сцената на Пинк

Видео | Антониа Гиговска се превртe на сцената на Пинк

Вчеравечер во Србија беше одржано првото полуфинале од познатото шоу за “Ѕвездичките на Пинк”. Оваа сезона учествуваат најдобрите ѕвездички од минатите сезони, меѓу кои и Антониа Гиговска. Последниов период, Гиговска е актуелна со учеството како пратечки вокал на Евровизијата во Тел Авив, со славењето матура и со новиот дечко.

Но, да се вратиме на сцена. И тоа на сцената на Пинк, каде вчеравечер за време на настапот на македонската учесничча, се случи мал инцидент. Додека Гиговска ја изведуваше трогателната француска балада, се “струполи” и падна преку едно од девојчињата вклучени во танцувачкиот дел на настапот. За среќа, девојчето врз кое падна Антониа не е повредено, и како вистински професионалец на тие години, продолжи со танцувањето како ништо да не било.

Погледнете што се случи вчеравечер (од 1:25 на видеото)

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Владо Јаневски во Охрид – концерт на 10 август во „Антички театар”

После 6 распродадени концерти во Скопје, Владо Јаневски ќе одржи концерт на еден од дефинитивно …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!