Дневни Архиви: 29/06/2019 | 13:39

Бидете и вие дел од авантурата за „Човекот кој го уби дон Кихот“

“The man who killed Don Quixote” е филм на Тери Гилијам, и е реализиран според романот на Мигел Де Сервантес, Дон Кихот. Овој филм помеѓу јавноста е познат како проколнат проект бидејќи Гилијам пробувал осум пати да го сними овој филм во последните 19 години и сега конечно успева да …

Повеќе »

Видео | Данскиот EDM DJ Martin Jensen на Ohrid Calling 2019 !

Со повеќе од 100 Милиони прегледи на Youtube и неговата специјалност да продуцира само хитови, ви го презентираме данскиот EDM DJ Martin Jensen. Тој ќе им се придружи на Robin Schulz, Sunnery James & Ryan Marchiano, Bruno Martini и Cyrillic na четвртиот ден од Ohrid Calling! MARTIN JENSEN // 4 …

Повеќе »

Тинејџерките го изгласаа за победник на „Pinkove zvezdice – all stars“

Заврши и оваа сезона на српското шоу “Ѕвездичките на Пинк”, чие суперфинале траеше до 3 часот наутро. Овојпат не победи најдобриот вокал како минатите сезони, туку оној кој беше изгласан од девојчињата и тинејџерките. Ако минатите сезони победуваа Марија Сердар, Марко Бошњак и Роко кои важеа за фаворити од самиот …

Повеќе »

Сабота во МНТ, жирито одлучува кој ќе победи во „Ѕвезда бр. 1“

Вечерва (29 јуни) – големо финале на музичкото шоу “Ѕвезда број 1”. 1 ТВ со директен пренос од Македонскиот народен театар каде ќе дознаеме кој е победникот што ќе добие стан во Скопје и со кого во иднина ќе работат познати македонски музичари. Покрај Масевски, Сергеј и Петреска, вечерва во …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!