Дневни Архиви: 02/06/2019 | 20:50

Тасевски до МТВ : Треба катанец да ви ставиме уште вечерва!

По низата бурни реакции од целелото македонско граѓанство, се огласи и актерот и бивш директор на Драмскиот театар, Сашо Тасевски. Неговиот гнев кон она што се случува со МТВ и останатите национални телевизии во врска со неемитувањето на финалето на ракометната лига на Европа во која играше и победи македонскиот …

Повеќе »

Алсат има рекордни 11 термини за турски серии во текот на денот

Доколку мислите дека македонските телевизии емитуваат најмногу турски серии, сте се прелажале. Во Македонија, водечка телевизија по број на часови емитувана турска програма е дефинитивно Алсат телевизија. Тие емитуваат три премиерни турски серии и тоа во 17.45 часот, во 19.45 часот и во 20.45 часот, а истите три серии имаат …

Повеќе »

МТВ со репризи, фолк џубокси, првенства за млади до 20 години…

Наместо да понуди квалитетна програма која ќе ги привлече широките народни маси и ќе ги заинтригира младите да останат пред телевизиските екрани, Државната телевизија очигледно емитува сѐ спротивно од она што сака народот. Особено големи критики на социјалните мрежи има последните денови со оглед дека јавниот радиодифузен сервис не ги …

Повеќе »

„Hotel Transylvania“, анимиран филм со урнебесно комичен расплет

ТВ Пакет во соработка со Филмска анализа ви претставува осврт на филмот “Хотел Трансилванија”, за што читате во продолжение : Кевин Хејгман (Kevin Hageman) ја напиша иновативната приказна Хотел Трансилванија од која сценаристичкиот тим под водство на Питер Бејнхам (Peter Baynham) го направија овој анимиран филм. Односот меѓу татко и …

Повеќе »

Се забавуваме и учиме да готвиме со Маја во 16:30 часот на 1 ТВ

Нови интересни и невообичаени рецепти не очекуваат од понеделник до петок во 16.30 часот на 1 ТВ. “Маја готви” е кулинарско телевизиско шоу кое цела сезона се емитува на 1 ТВ и кое ги релаксира гледачите со начините на подготување на храната од стран ана гостиварската архитектка Маја Лазаревска. Емисијата …

Повеќе »

Стинг пристигна во Скопје, вечерва спектакл каков што не се случил!

Градски стадион е комплетно подготвен за вечерашниот спектакл. Стинг веќе пристигна во Скопје и неговата екипа работи на монтирање на бинската опрема на импресивнaта бина. Се очекува на концертот да присуствуваат повеќе од 25.000 посетители од целиот регион. Поради влезот на „Вардар“ во Финалето на Final four, веќе објавената сатница …

Повеќе »

Пред концертот на Стинг, ТВ 24 со ексклузивно интервју со Авалон

Телевизија 24 директно од Градскиот стадион во Скопје, направи интервју со првиот човек на најголемата музичка продукција во регионот, Авалон продукција. Како се подготвуваат за спекталот, кога пристигнува Стинг во Македонија, каква бина ќе се користи вечерва, што се очекува на Стадион? Дознајте ги одговорите во ексклузивното интервју кое го …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!