Дневни Архиви: 06/06/2019 | 11:22

Четвртата сезона на „Шерлок“ повторно на Телма, секој петок

Од маглата одново се појавија Шерлок Холмс и доктор Вотсон за да се соочат со бројните непријатели и со демоните во себе. Најмистериозната, најмрачната, најзастрашувачката сезона на “Шерлок” повторно на Телма телевизија, секој петок во 19.15 часот Бенедикт Камбербач во улогата на познатиот детектив кој почнува да ја истражува мистеријата …

Повеќе »

Наместо премиери, државната МТВ со втора реприза на серија

МТВ со реприза и на скандинавската трилер серија “Арн Дал” во 21.30 часот и тоа по втор пат репризно емитување откако лани беше веќе и еднаш репризирана. Истовремено серијата се емитува и на 1 ТВ, што значи ова е веќе четвртто емитување на телевизија. Екранизација на серијалот на романи на …

Повеќе »

Џон Малковиќ во серија за „Црнобрадиот“ пират, недела на Телма

Секоја недела во 20 часот на Телма ќе се репризира “Crossbones”, мини серија која веќе се емитуваше на истата фреквенција минатата година. Серијата е работена по романот “The republic of pirates”, а креатор е Нил Крос, најпознат по работата на британската серија “Luther”. Приказната за пиратите иако беше долгоочекуван проект …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!