Дневни Архиви: 22/06/2019 | 20:42

Каков е „Патот до успехот“ за 100-годишниот академик на МАНУ ?

Понеделник, 24 јуни со почеток во 18.30 часот на ТВ 24 ќе следите нова емисија со Мишко Иванов и “Патот до успехот”. Еден од основачите на универзитетот “Свети Кирил и Методиј”, човекот кој заедно со Блаже Конески ги удри темелите на МАНУ, почтуваниот академин Ѓорѓи Филиповски е гостин во најновото …

Повеќе »

Алтернативните бендови и музичари во „Алтер сцена“ на ТВ 21

“Алтер сцена” е емисија наменета за алтернативната музичка сцена во Македонија. Се емитува на 21 телевизија секоја недела 17:30 часот. Низ 12 концертни епизоди, ќе следите 30 – минутен полу-акустичен настап на два различни бенда или соло музичари. Изминатиот викенд, премиерно беше емитувана првата епизода од Алтер Сцена, каде на …

Повеќе »

Саша Поповиќ и Ристе Ристески ја бараат новата Гранд ѕвезда

Во понеделник (24 јуни) со почеток во 9 часот започнува големата македонска аудиција за најгледаното и најреномираното музичко шоу во регионот – „Ѕвездите на Гранд“. Честа да помогне во изборот на македонските талентирани пејачи кои ќе продолжат да ја градат својата кариера на големата сцена на Гранд во Белград ја …

Повеќе »

Мишко нема да води повеќе вести и дебати на ТВ 24, еве и зошто

Мишко Иванов се повлекува од уредувањето вести и водењето политички емисии на ТВ 24 поради политичкиот ангажман на неговата сопруга, Татјана Стојановска Иванова, која од неодамна е член на ИО на СДСМ. ,,Сакам да ве информирам дека после сите случувања изминатава недела, јас Мишко Иванов, новинар од 1997 година, досега …

Повеќе »

Фото | Роналдо на одмор во вила која дневно чини 8 илјади евра

 Кристијано Роналдо со семејството летува во Грција. Фудбалската икона поради големите обврски со репрезентацијата на Португалија во Лигата на нации имаше подолга сезона од очекуваното, и сега е на залужен одмор. Тој и Георгина се сместени во луксузна вила која дневно ги чини по 8.000 евра. Дани | ТВ Пакет

Повеќе »

Што е точно – Сител најавува едно на телевизија, а друго на сајт

Деновиве на телевизија Сител се врти промо за нова играна серија “Двоен живот”. Се работи за драмата “Babam ve aliesi”, која зборува за две фамилии на двата брега од Босфорот кои ги поврзува едно нешто – сопругот и татко на едната фамилија е сопруг и татко и на другата фамилија. …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!