Дневни Архиви: 23/06/2019 | 14:50

Фото | Боки 13 во рајот, погледнете како ужива медиумскиот магнат

Бојан Јовановски, сопственикот на 1ТВ и БМЈ Медиагруп повторно покажа зошто е на врвот кај македонските инфлуенсери. Во Версаче стајлинг, младиот бизнисмен ужива во рајот, како што и самиот напишал на социјалните мрежи. На некоја плажа, во луксузно издание, Јовановски се релаксира од скопските горештини. Ќе се согласите дека е …

Повеќе »

Нови сезони за „Симпсонови“, најдолгиот ситком во светски рамки

Хумористичната анимирана серија „Симпсонови“ засега брои 30 сезони и 662 епизоди. FОХ одлучи да ги продолжи за 31 и 32 сезона со што се зацврстува титулата за серија со најдолго прикажување во ударен термин во историјата на теливизијата. Титулата ја освоија во 2018 кога се прикажани по 636 пат и …

Повеќе »

„Шифра Деспот“ од сега на Алфа само во утрински термин

Српската хумористична серија “Шифра Деспот” од сега на Алфа само наутро во 8.15 часот.  Ѓорѓе Марковиќ, Радослав Миленковиќ, Бранка Шелиќ, Љиљана Стјепановиќ, Тамара Крцуновиќ, Маријана Миќиќ и други се дел од актерската екипа на оваа елегична социјална комедија сместена во амбиентот на српската метропола, но подеднакво и во автентичните српски …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!