Дневни Архиви: 16/06/2019 | 21:25

Видео | Со овaa песнa, Мартинијан се пласираше во финале

Во четврток, 20 јуни, со почеток во 21 часот ќе се одржи финалето од оваа сезона на регионалното шоу “Ѕвездите на Гранд”. Нова БХ (БиХ), Прва (Србија) и Прва (Црна Гора) ги имаат ексклузивните права за емитување на големото финале на шоуто во четврток во кое фаворити за победа се …

Повеќе »

Тин серијата „Un paso adelante“ на Нова С, за летна и луда забава

“Чекор напред” е шпанска тинејџерска серија во 6 сезони. Серијата е настаната според американската тв серија од 80те – “Fame” (Слава). Најпрво започна со прикажување во Шпанија на каналот Антена 3 од 2002 година сè до 2005 година каде што привлече повеќе од 3 милиони гледачи. Кај нас серијата се …

Повеќе »

Зошто „The Room“ е најпопуларен најлош филм на сите времиња?

Постои одредена категорија на филмови кои се навистина лоши, но во себе содржат дух кој го тераат гледачот повторно да се врати кон нив и да ги погледне, или поинаку кажано, толку лоши што се добри во тоа да бидат лоши. Сепак најпопуларен пример од оваа класификација на филмови е …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!