Дневни Архиви: 24/06/2019 | 23:12

Банкарска кражба открива страшни тајни во „Арне Дал“ на 1 ТВ

Рано наутро, еден ден, ограбена е банка во центарот на Стокхолм. Кога полицијата го истражува местото на кражбата, сфаќаат дека крадците исчезнале без никаква трага. Тимот специјалци под контрола на US Intelligence, го превземаат случајот и тогаш откриваат еден од крадците кој се крие во ѕидовите на банката. Трагите на …

Повеќе »

Турската играна серија „Двоен живот“ секоја вечер на Сител

Од понеделник до петок на Сител телевизија ја гледате новата играна серија “Двоен живот”. Еден погрешен чекор ќе го разоткрие неговиот двоен живот. Приказна за напорите и искушенијата на човекот кои поради одлуките од минатото ќе се најде меѓу два огна, две жени, две ќерки и два сина. Татко растргнат …

Повеќе »

Видео | После сопругот, и Ленче Кукиќ победи во „Никад није касно“

Ленче Кукиќ е победничка на овогодишното издание од српското музичко шоу “Никогаш не е доцна”. Во конкуренција со возрасни натпреварувачи од цел регион, нашата Македонска освои две од трите награди. Ленче беше најдобра според изборот на стручното жири составено од познати пејачки имиња од Балканот, а имаше и најголем број …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!