Дневни Архиви: 15/06/2019 | 12:38

„Љубов до смрт“, нова мексиканска теленовела во Македонија

Регионалната телевизиска мрежа Нова од сега и во Македонија со емитување на кабловската верзија Нова С. Телевизијата има откупено македонски права на одредени содржини, па така прва од содржините кои ќе ја видат македонските гледачи со македонски титл е најновата мексиканска теленовела “Љубов до смрт”. Секое попладне во 14 часот, …

Повеќе »

Саботно на ТВ 24 – адвокатската драма „The trials of Cate McCall“

Кејт Меклин е врвен адвокат, но поради алкохолизам и караница со судијата, мора да оди на рехабилитација и да работи во непозната адвокатска канцеларија. Покрај тоа, таа се бори и за старателство на нејзината ќерка која живее со нејзиниот татко во Сиетл. Го добива случајот на Лејси Стабс, жена погрешно …

Повеќе »

Филмски верзии на српски серии на Алфа – следен „Ранетиот орел“

По завршување на српските серии, Алфа телевизија продолжува со емитување на филмовите кои произлегле од тие серии или кои биле предвесник на истите. Минатиот понеделник и вторник беше емитуван “Млада Босна”, од кој произлезе серијата “Адвокатот на атентаторот” за најпознатиот судски процес по сараевскиот атентат. Овој понеделник (17 јуни) и …

Повеќе »

Гледачите револтирани – не можеа на раат да следат „Пинкови ѕвездички“

И втората вечер, екипата на отвореното студио на Алфа го “украде” шоуто на Пинк. Или само си “замислуваа” дека го крадат? Имено, гледачите повторно револтирани од начинот на кој ја следеа втората полуфинална вечер од “Ѕвездичките на Пинк”, чие реемитување за Македонија го овозможува Алфа телевизија. Со оглед дека финалните …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!