Дневни Архиви: 28/06/2019 | 23:03

Боки 13 одговори – дали ќе се врати со свое шоу од есен на 1 ТВ ?

Поголем акцент на сериската програма, утринската програма и атрактивните шоу емисии ќе стави 1 ТВ од есен на својата програмска шема. Од есен се враќаат и популарните емисии како што се онаа за модните критики на Сергеј, контактните, дебатни и информативни емисии, но овојпат во ново руво. Неизвесно е и …

Повеќе »

Репризи на втората сезона од „Б со точка“ цело лето на ТВ 24

Цело лето на ТВ 24 ќе се емитуваат репризните изданија од втората сезона на “Б со точка”. Секоја недела во 20.45 часот и среда во 22.45 часот, проследете ги емисиите во кои познатите Македонци открија детали од нивното детство, младост, кариера… СЕЗОНА 2 заврши! Време е за одмор и читање …

Повеќе »

Видео | Крајот на сезоната открива како се набавувале авио билетите

“КОД” истражуваше зошто две до три туристички агенции со години ги набавуваат авио картите за речиси сите институции во државата? Наплаќаат со 0,01 денар за услугата, а а во нитиу еден тендер нема клаузула дека треба да приложат и по која цена ја набавуваат тие картата од авио компаниите. Си …

Повеќе »

Публиката гласа во суперфиналето на шоуто на Алфа

Вечерва на Алфа телевизија ќе се емитува во живо големото суперфинале на српското музичко шоу “Ѕвездичките на Пинк”. Публиката ќе има можност да гласа и да ја избере најдобрата ѕвездичката во сезоната на најдобрите. Ексклузивно интервју со Антониа Гиговска непосредно пред Суперфиналето, а сите настапи  ќе бидат коментирани и со …

Повеќе »

Бојан Јовановски е гостин во „Отворено студио“ на 1 ТВ

Вечерва во 21:00 часот – Отворено Студио 1 на 1 телевизија. Гостин е Бојан Јовановски кој на ‘жешкото’ столче, ќе одговара на сите актуелни прашања што ја интересираат јавноста – состојбата во медиумите, за изминатата и за новата сезона на 1ТВ, како и идните планови на телевизијата. Првиот човек на …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!