Дневни Архиви: 20/06/2019 | 21:18

Македонец до победа во Гранд – гласајте со СМС на 145 333

Финале за оваа сезона од “Ѕвездите на Гранд”. Ексклузивно вечерва следите Гранд на фреквенциите на Прва Србија, Прва Црна Гора и Нова БХ кои ги откупија правата за емитување на ова шоу во регионот. Даринос (број 3), Огнен (број 2), Мартинијан (број 6) и Филип (број 12) се македонските учесници …

Повеќе »

Летната бразилска теленовела „Карипски цвет“ на ХРТ 1

Бразилска новела од понеделник до петок на кабловскиот прв канал на Хрватската телевизија 1 во 12.30 часот. Под сценарио на Валтер Неграо и под режисерската палка на Жаиме Монжардим (Клон, Живеејки го животот), снимена е на егзотични локации како Рио Гранде до Норте и Гватемала. Сторијата на серијата започна во …

Повеќе »

Шпанската комедија за чудните херои во сабота на ТВ 24

Хорди Санчез, Мариа Леон, Хуан Карлос Адувири, Силвиа Абрил и Карлос Аресес ќе ги гледате оваа сабота (22 јуни) на ТВ 24 во шпанската комедија “Се бараат херои”. Смешна и френетична комедија за најлошата организирана тајна служба. Постои посебна тајна служба за чие постоење никој не знае, составена од најдобрите …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!