Дневни Архиви: 21/06/2019 | 08:55

Епски филм за претседателскиот скандал овој викенд на Сител

Познатиот американски скандал за 38 годишната врска меѓу Томас Џеферсон и неговата робинка овој викенд во ноќното кино на ТВ Сител. Сабота (22 јуни) и недела (23 јуни), веднаш по последниот Дневник на Сител ќе биде емитувана епската приказна за “Сали Хемингс”, жената која се одрече од својата слобода во …

Повеќе »

Тенискиот турнир „Вимблдон 2019“ ексклузивно на 1 ТВ

Овогодинешното издание на Вимблдон 2019 ќе можете да го следите од 1 до 14 јули ексклузивно на 1 ТВ. Предвидена е специјализирана програма, отворено студио со една цел, најдоброто од престижниот тениски турнир во Лондон во најдобро светло да биде презентирана во домовите на нашите гледачи. Отвореното студио ќе се …

Повеќе »

После Алфа, мафијашката акција „Гомора“ и на Алсат ова лето

Италијанската криминалистичка серија која е базирана на бестселерот на Роберто Савијано се смета за една од најгледаните светски серии продуцирани од кабловски канал. „Гомора“ е приказна за Камора, опасната неаполска криминална организација, раскажана низ очите на 30-годишниот Циро, десната рака на кумот на кланот, Пјетро Савастано. Интриги, акции и мафијашки …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!