Почетна / Телевизија / Видео | Мартинијан се пласираше во полуфиналето на Гранд

Видео | Мартинијан се пласираше во полуфиналето на Гранд

Мартинијан Кириловски е еден од македонските полуфиналисти во шоуто “Ѕвездите на Гранд”. Вечерва на Нова БХ (Босна и Херцеговина), Прва (Србија) и Прва (Црна Гора) се емитуваше четвртфиналната емисија, во која кумановскиот кандидат ги отпеа “Остани” од Горан Каран и “Време да се растаје” од Дарко Радовановиќ.

Како тоа изгледаше на сцената на Гранд, погледнете од ексклузивнито видео од неговиот настап, а во меѓувреме стискаме палци за Мартинијан за да стигне до големото финале :

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ТВ Пакет со поддршка до Канал 5 и осуда на говорот на омраза

ТВ Пакет со поддршка за телевизија Канал 5 која последниот период е мета на оркестирано …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!