Почетна / Телевизија / Видео | Мартинијан се пласираше во полуфиналето на Гранд

Видео | Мартинијан се пласираше во полуфиналето на Гранд

Мартинијан Кириловски е еден од македонските полуфиналисти во шоуто “Ѕвездите на Гранд”. Вечерва на Нова БХ (Босна и Херцеговина), Прва (Србија) и Прва (Црна Гора) се емитуваше четвртфиналната емисија, во која кумановскиот кандидат ги отпеа “Остани” од Горан Каран и “Време да се растаје” од Дарко Радовановиќ.

Како тоа изгледаше на сцената на Гранд, погледнете од ексклузивнито видео од неговиот настап, а во меѓувреме стискаме палци за Мартинијан за да стигне до големото финале :

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Летно кино на Алфа со филмови од екс ЈУ кинематографијата

И ова лето, програмата на Алфа во прајмтајм термините исполнета со српска програма. Серии, филмови …