Дневни Архиви: 14/06/2019 | 12:54

Во „360 степени“ : за бугарската пречка кон ЕУ интеграцијата

Во „360 Степени“ на ТВ Алсат вечерва (14.6.2019 г.) од 22:00 часот: -дали прашањето за историјата меѓу Бугарија и С. Македонија станува нова пречка во европската интеграција на земјава. Најава 360 Степени (14.6.2019г.) Во „360 Степени“ на ТВ Алсат вечерва (14.6.2019 г.) од 22:00 часот:-дали прашањето за историјата меѓу Бугарија …

Повеќе »

Видео | Петар Маркоски направи виолина верзија на латино летен хит

Македонскиот пејач Петар Маркоски не престанува да изненадува на социјалните мрежи. По неколкутте кавери кои ги има подготвено, овојпат со нешто летно, нешто свежо, тренди, но сепак оригинално. Кавер верзија на познатата латино песна “Calma” од Педро Капо. Како тоа звучи во виолина изведба на Маркоски, погледнете од видеото и …

Повеќе »

Вечерва полуфинале – за што ѝ замеруваат гледачите на Алфа?

Вечерва на Алфа телевизија во 21.30 часот ќе се емитува втората полуфинална вечер од српското музичко шоу “Ѕвездичките на Пинк”. Овојпат осум деца ќе се борат за влез во големото финале. Осум ѕвездички во борба за најдоброто од најдобрите во сите сезони. Ника, ирина, Исидора, Жарко, Тара, Урош, Давид и …

Повеќе »

Почина актерката позната како Есперанса, Саломе и дона Барбара

На 54 годишна возраст, почина познатата мексиканска актерка Едит Гонзалес, откако пред три години беше дијагностицирана со рак на јајниците. Последниот период, постојано зборуваше за својата болест, за лекувањето, охрабрувајќи ги нејзините фанови и гледачи да ги спречат опаките болести на денешницата. Последно нејзино телевизиско искуство беше во реалното шоу …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!